V.ŠEKSPYRO 400-ŲJŲ MIRTIES METINIŲ MINĖJIMAS VILNIAUS R. ZUJŪNŲ VIDURINĖJE MOKYKLOJE

Šiais metais Lapkričio 24 dieną Vilniaus r. Zujūnų vidurinėje mokykloje buvo minimos Viljamo Šekspyro 400 – osios mirties metinės. V.Šekspyras yra anglų poetas, dramaturgas, vienas žymiausių pasaulio rašytojų, kurio pjeses vertė į daugelį kalbų. Ta proga lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Tatjana Šilobritienė suorganizavo poezijos popietę, į kurią buvo pakviesti 10-12 klasių mokiniai su savo mokytojais iš Maišiagalos, Sudervės, Avižienių, Čekoniškių ir Zujūnų mokyklų. 11 klasės mokiniai piešė V.Šekspyro paveikslą, 10-12 kl. mokiniai domėjosi šio žymaus rašytojo biografija ir ruošė vaizdinę medžiagą. Mokiniai deklamavo sonetus įvairiomis kalbomis: rusų, lenkų ir anglų. Dėl prizinių vietų reikėjo pakovoti sonetus deklamuojant lietuvių kalba. Kol komisija skaičiavo taškus, sprendė, kuriam skirti 1-3 vietas, mokiniai turėjo galimybę kartu su anglų k. mokytoja Barbara Molis peržiūrėti vaizdinę medžiagą, trumpametražius filmukus apie V. Šekspyrą ir padiskutuoti. Komisijos sprendimu pirmąją vietą laimėjo Vilniaus r. Avižienių gimnazijos klasės mokinys Valdemar Barkovski, 2 – oji vieta atiteko taip pat Avižienių gimnazijos klasės mokinei Loretai Uzelo, o trečiąją vietą užėmė Vilniaus r. Zujūnų vidurinės mokyklos mokinė Ana Vasiljeva. Visi mokytojai, kurie padėjo rengiant popietę ir mokiniai, neužėmę prizinių vietų, gavo padėkos raštus. Ačiū visiems, kas dalyvavo, buvo ir padėjo prisiminti V.Šekspyro kūrybą.

Tatjana Šilobritienė lietuvių kalbos mokytoja

Updated: 2016 gruodžio 14 — 13:39