OBCHODY 400. ROCZNICY ŚMIERCI WILIAMA SZEKSPIRA

24 listopada br. w naszej szkole odbyła się impreza poświęcona 400. rocznicy śmierci Wiliama Szekspira, którą zorganizowała lituanistka Tatjana Šilobritienė. Było to poetyckie popołudnie z uczestnictwem uczniów 10-12 klas ze szkół w Mejszagole, Suderwie, Awiżeniach, Ciechanowiszkach oraz Zujunach. Uczniowie rysowali portret poety, szykowali prezentacje multimedialne, pogłębiali wiedzę o życiu angielskiego dramatopisarza, ale przede wszystkim rywalizowali w recytacji jego sonetów. Były deklamowane utwory w różnych językach, jednak nominacje były przyznane za recytacje tylko w języku litewskim. Dopóki członkowie komisji wyłaniali zwycięzców, uczniowie wraz z nauczycielką języka angielskiego Barbarą Molis, przeglądali prezentacje oraz oglądali filmiki o Szekspirze.
I miejsce zdobył Waldemar Barkowski ( Gimnazjum w Awiżeniach), II miejsce zajęła Łoreta Uzeło ( Gimnazjum w Awiżeniach), III miejsce przypadło Annie Wasiljewej (Szkoła Średnia w Zujunach).
Wyrazy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Nauczycielka języka litewskiego Tatjana Šilobritienė

Updated: 2017 January 3 — 11:07