CHEMIJOS PAMOKA ARCHYVE

Gegužės 8 d. grupė I-IIg klasių gimnazistų su chemijos mokytoju J.Borovik lankėsi Lietuvos centriniame valstybės archyve Vilniuje, kur vyko netradicinė chemijos pamoka. Mokiniai pamatė, kaip restauruojami seni dokumentai, nuotraukos, knygos, kino juostos, kokios tam tikslui naudojamos cheminės medžiagos. Sužinojo apie skaitmeninį Lietuvos dokumentinio kino archyvą ir prieigą prie jo internete – www.e-kinas.lt. Be to, susipažino su restauratorių darbo ypatybėmis. Mokinius imponavo tai, kad restauratoriai niekada negana žinių, nes kiekvienas naujas dokumentas – tai nauji klausimai, o kartais ir mįslės, kurias reikia įminti. Nuostabus šio darbo aspektas – kruopščiu darbu prisidėti prie savo šalies ir žmonijos paveldo išsaugojimo.

Updated: 2018 gegužės 18 — 23:51