SUSITIKIMAS SU AMATININKAIS

Kovo 13 dieną mūsų gimnazijoje viešėjo amatininkai: verbų pynėja ponia Helena Butkevič iš Medžiakalnio kaimo ir ponia Irena Krupovič iš Šilėnų, kuri turbūt vienintelė Lietuvoje pina įvairius dirbinius iš pušų šaknų, bei krepšių pynėjas ponas Henrikas Oleškevič taip pat iš Medžiakalnio kaimo. Pradinių klasių, ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupių mokiniai turėjo ypatingą progą pamatyti, kaip pinami krepšiai ir verbos, bei patys išbandyti šio amato pagrindus. Vaikai buvo labai susidomėję šiais amatais, klausinėjo, kaip kas daroma, kaip paruošti medžiagą dirbiniams. Net gimnazijos direktorius Marek Pščolovski pabandė pinti krepšį ir pavadino susitikimą gyva pamoka, tikėdamasis ir ateityje bendradarbiauti su amatininkais.

Džiugina faktas, kad kai kurie mokiniai gali  kasdien bendrauti su šiais Vilniaus krašto kultūrinio paveldo atstovais, nes pas mus viešėję amatininkai – mūsų mokinių giminaičiai. Norėtųsi, kad visi mokiniai matytų, pažintų ir vertintų jų amatą.

Updated: 2018 kovo 19 — 18:03