WYCIECZKA DO LRT

23 kwietnia uczniowie klasy 7 Gimnazjum w Zujunach wraz z nauczycielką fizyki zwiedzili Litewskie Narodowe Muzeum Radia i Telewizji, gdzie odbyła się nietradycyjna lekcja fizyki „Radio i telewizja wczoraj i dziś”.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądało pierwsze studio telewizyjne, w którym obecnie nagrywany jest najpopularniejszy program dla dzieci „Encyklopedia Gustavasa”.

Niesamowite wrażenie na zwiedzających wywarło studio do filmowania krajowych eliminacji do konkursu piosenki Eurowizji, w którym także były realizowane programy „Auksinis protas”, „Lietuvos tūkstantmečio vaikai”, „Dainų dainelė” oraz inne. Bardzo zafascynowało studio nagrań radiowych „LRT Opus Ore”. Świetne pod względem wyposażenia technicznego było studio do nagrywania programów „Labas rytas, Lietuva” i „Laba diena, Lietuva”, w którym działała kamera – robot i LED ekrany.

Podczas nietradycyjnych lekcji młodzież uczy się szybciej i chętniej, więcej rozumie i lepiej utrwala przedstawioną wiedzę.

Updated: 2018 April 30 — 14:39