REWIZYTA PRZYJACIÓŁ Z CHODORÓWKI NOWEJ

W dniach 20 – 22 kwietnia gościliśmy grupę młodzieży oraz nauczycieli z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej. Zapewniliśmy gościom ciekawy i treściwy program pobytu. Już zaraz po przyjeździe czekało ich “Wilno w pigułce”, czyli zwiedzanie naszej stolicy. Następnego dnia mieliśmy wspólne zajęcie edukacyjne z kaligrafii w Borejkowszczyźnie, w dworku Władysława Syrokomli. Później w pobliskim parku grillowaliśmy i posileni wyruszyliśmy na “podbój” zamku w Miednikach. Po zapoznaniu się z ciekawą ekspozycją próbowaliśmy swych sił w strzelaniu z dwóch rodzajów dawniejszego łuku – europejskiego i tatarskiego. No a po powrocie do Zujun czekała wspólna zabawa na wieczorku integracyjnym – dyskotece. W imprezie aktywny udział wzięli także rodzice naszych uczniów. W niedzielę, po mszy św. w intencji gości oraz uczniów naszego gimnazjum w kościele św. Ducha, zaprosiliśmy przyjaciół do “Akropola” na lodowisko, co było już niestety ostatnim punktem programu pobytu.
Do spotkania jesienią w Chodorówce Nowej!

Updated: 2018 April 30 — 23:48