SPOTKANIA W RAMACH PROJEKTU „ETNOGRAFICZNA LITWA“

3 listopada uczniowie 8 klasy wraz z lituanistką Jolantą Borowskają brali udział w edukacyjnej wycieczce do Jeziorosów (Zarasai). Niniejszy wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Etnograficzna Litwa”, w którym wzięli udział także pedagodzy i uczniowie Taikos progimnazjum. Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzić park regionalny Gražutė, kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, V. Žilinskienės morskie muzeum, a także muzeum A. Poderio – pierwszego nauczyciela w Sołokach (Salakas).
10 listopada uczniowie 6 klasy byli zaproszeni na etnograficzne popołudnie do Taikos progimnazjum, gdzie odbyła się galowa impreza projektu „Etnograficzna Litwa“. Podczas spotkania uczestnicy rozwiązywali zagadki, tańczyli oraz śpiewali litewskie piosenki ludowe. Uczniowie naszej szkoły również pięknie zaprezentowali kilka piosenek. W tak miły i uroczysty sposób został podsumowany ostatni etap projektu. Organizatorzy przedsięwzięcia natomiast mają nadzieję na kontynuację projektu i kolejne spotkania przyszłą jesienią.

Updated: 2016 November 24 — 18:58