WESOŁA PRZYGODA NASZYCH UCZNIÓW NA ŁOTWIE

Ostatni weekend przed wakacjami jesiennymi zastał nas na Łotwie. Uczniowie naszej szkoły zwiedzili stolicę kraju – Rygę, a także krzyżacki zamek  w Bauske, który, jak sami stwierdzili, był zadziwiająco podobny do zamku Giedymina z podręcznika. Radośni z powodu ciekawych, nowych doświadczeń zamiast kolejnej lekcji w ławce,  spędzały czas w zoo:  podziwiały tańczącego niedźwiedzia, śmiały się z małpich sztuczek,  w terrariach zaś z powagą obserwowały niebezpieczne zwierzęta. Na starówce Rygi także znalazły wiele ciekawych zajęć, szukając ślady zwierząt, a raczej ich rzeźb – w tym osła, kogutów czy też kotów. Dzieci poznały dużo interesujących faktów o historii i powstaniu miasta, a także zebrały wiele ciekawych legend do opowiadania rodzicom i kolegom. Zmęczeni po całodniowej wycieczce, lecz z uśmiechem na twarzach wróciliśmy w nocy do domów i tylko mała chmurka w postaci oczekiwania na nową wycieczkę nie dawała nam zasnąć.

Updated: 2016 October 30 — 21:40