PRZYWITALIŚMY PRAWDZIWĄ WIOSNĘ

Światowy dzień Ziemi jest obchodzony od 1971 r. Jest toastronomiczna wiosna. W naszej szkole każdego roku obchodzimy tę ważną dla całej ludzkości datę i uczestniczymy w republikańskim projekcie „Lietuvos gamtininkas”.

Otwarta przestrzeń pod gołym niebem może być doskonałym miejscem i tematem pracy artysty, więc 17 marca uczniowie klasy 1- 4 chętnie wykorzystali tworzywa przyrody do komponowania swych prac na powierzchni ziemi. Plener udał się znakomicie, gdyż powstało wiele interesujących prac, a wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor. Pomimo braku słońca uczniowie uśmiechali się do siebie, tworząc dobrą atmosferę.

Tegoż dnia odbyła się integrowana lekcja chemii i biologii w klasie10 „Działanie efektu cieplarnianego na przyrodę“, którą organizowali i przeprowadzili A. Franckiewicz i J.Borowik. Podczas lekcji uczniowie wyjaśnili problemy związane z ochroną przyrody i badali zjawisko fotosyntezy wykorzystując w tym celu fasolę oraz właściwości suchego lodu, który jest składnikiem gazów cieplarnianych. Uczniowie przedstawili problemy ekologiczne i zagrożenia, stwarzane przez nas – ludzi.

Dzień Ziemi – to świetna okazja, aby przypomnieć, że wszyscy musimy żyć w harmonii z przyrodą, aby zachować ją dla przyszłych pokoleń.

Updated: 2016 June 6 — 11:43