ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI LITWY

Zaszczyt zorganizowania tegorocznej imprezy z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości Litwy przypadł naszej placówce. Na uroczystość przybyła kierowniczka Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego Lilia Adruszkiewicz, starsza specjalistka Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego, kuratorka szkoły, Bożena Szarandina, starszy specjalista Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego, kurator geografii i historii, Jarosław Subocz, proboszcz ks. Ričardas Doveika, starosta gminy Zujuny Mirosław Gajewski, delegacja z Komisariatu Rejonu Wileńskiego na czele z inspektorem do spraw nieletnich Danutė Kabyševa, a także nauczyciele i uczniowie ze szkół rejonu wileńskiego.

Widzowie ujrzeli zarys historyczny od 1918 roku do odzyskania niepodległości Litwy w 1990 roku. W sposób teatralno-muzyczny młodzież naszej szkoły przedstawiła nie tylko fakty historyczne, ale także przypomniała trudne okoliczności, w jakich odbywała się walka o suwerenność narodu oraz drogi do wolności…

Updated: 2016 June 6 — 11:45