PRZYWITALIŚMY PRAWDZIWĄ WIOSNĘ

Światowy dzień Ziemi jest obchodzony od 1971 r. Jest to astronomiczna wiosna. Dzień Ziemi – to świetna okazja, aby przypomnieć, że wszyscy musimy żyć w harmonii z przyrodą, aby zachować ją dla przyszłych pokoleń. W naszym gimnazjum każdego roku obchodzimy tę ważną dla całej ludzkości datę. 16 marca odbyła się lekcja chemii w 5-7 klasach “Zapoznajmy się z dwutlenkiem węgla”, którą organizował i przeprowadził J.Borowik. Podczas lekcji uczniowie wyjaśnili problemy związane z ochroną przyrody i badali właściwości suchego lodu, który jest składnikiem gazów cieplarnianych.
Po raz pierwszy uczniowie obserwowali i wykonywali doświadczenia chemiczne, wyjaśniali wpływ dwutlenku węgla na przyrodę. Uczniom bardzo spobobała się zabawa z zimnym “dymem”.
Wszyscy zrozumieli, że musimy dbać o naszą Ziemię i stać się jej patronami.

Updated: 2017 April 19 — 15:37