TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Film edukacyjny o Czarnobylu. 10 Alina Makowska
Wiktoryna „Uśmiech Einszteina”. 9
Wtorek Konkurs „Mój zielony parapet”. 5-8 Alina Franckiewicz
Środa Wyjazd do Vilniaus technologijų ir dizaino kolegium. 10-12 Alina Bogdanowicz
Wystawa plastyczna „Tajemnice fizyki”. 7-8 Alina Makowska
Gra edukacyjna. 11
Czwartek Lekcja edukacyjna „Zapoznajmy się z CO2”. 6-7 Jerzy Borowik
Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2017” 1-12 Danuta Krecuł
Piątek Lekcja edukacyjna w Muzeum Władysława Syrokomli „Symetria i wielkanocne barwy” 9; 11 Lila Kozakiewicz Danuta Krecuł

wystawaenstein201703Podczas nietradycyjnych zajęć z fizyki uczniowie zostali przekonani, że nauka może być ciekawa, wesoła i niespodziewana.
W klasie 9 odbyła się wiktoryna „Uśmiech A.Einsteina”. Podczas wiktoryny uczniowie nie nudzili się. Wszyscy zostali podzieleni na dwa zespoły: „Elektrony” i „Protony”. Kapitany otrzymali znaczki z uśmiechem A.Einsteina. Więcej kompetentni byli „Elektrony”, którzy zostali nagrodzeni znaczkami z CERN (Europejskiej organizacji badań jądrowych).
W klasie 11 odbyła się gra edukacyjna „Co musimy wiedzieć o najważniejszych wynalazkach?”. W trakcie gry uczniowie wykazali wiedzę z fizyki, chemii, astronomii, medycyny. Zwyciężył T.Michalkewicz, który został nagrodzony encyklopedią z fizyki.
Swoje zdolności kreacyjne zademonstrowali uczniowie klas 7 i 8, biorąc udział w wystawie „Tajemnice fizyki”. Najwięcej namalowano portretów noblisty A.Einsteina. Uczniowie klas starszych wyłonili najlepsze prace. Zwyciężyli E.Dowgierd i D. Tupikowskij, którzy otrzymali encyklopedie z fizyki i astronomii.

ZWIEDZAMY WILEŃSKIE KOLEGIUM TECHNOLOGII I PROJEKTOWANIA

15 marca br. ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów z Gimnazjum w Zujunach wraz z nauczycielką od informatyki Aliną Bogdanowicz oraz psycholog Ałłą Grużewską zwiedziła Wileńskie Kolegium Technologii i Projektowania. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z programami nauczania, kryteriami rekrutacji na studia oraz życiem codziennym kolegium. Podczas wycieczki po nowoczesnych pracowniach i laboratoriach uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi urządzeniami technologicznymi jakimi dysponuje uczelnia.

SYMETRIA I BARWY WIELKANOCNE

17 marca uczniowie 9, 11 klasy wraz z wychowawczyniami Danutą Krecuł i Liliją Kozakiewicz zwiedzili Muzeum Wł. Syrokomli w Borejkowszczyźnie. Częścią składową wycieczki była lekcja edukacyjna pt. “Symetria i barwy Wielkanocne”. Uczniowie pszczelim woskiem rysowali różnorodne symetryczne i asymetryczne wzorki na jajach. Pracowali w skupieniu i z zainteresowaniem w miłej świątecznej atmosferze.

Updated: 2017 March 30 — 13:30