„TYDZIEŃ INTERNETU 2017”

W dniach 27 marca- 2 kwietnia br. we wszystkich krajach Unii Europejskiej odbywały się imprezy pt. „Tydzień Internetu 2017”. Nasze gimnazjum wspólnie z Filią Centralnej Biblioteki w Zujunach też w tym wzięło udział. W bibliotece była zorganizowana wystawa książek pod tytułem „Przyjazny i bezpieczny Internet”, z którą zapoznali się nie tylko uczniowie naszej placówki oświatowej, ale też mieszkańcy gminy Zujuny.
30 marca w murach gimnazjum odbyła się w 7-8 klasach lekcja o wadach i zaletach Internetu, którą przygotowała nauczycielka od informatyki Alina Bogdanowicz. Spotkanie swą obecnością zaszczycili: dyrektor gimnazjum pan Marek Pszczołowski oraz wicedyrektor pani Aurelia Bortkiewicz. Podczas zajęcia uczniowie zapoznali się, między innymi, z powstaniem i rozwojem Internetu. Organizatorka przedsięwzięcia podkreśliła, że Internet od pewnego czasu stał się rozrywką. Dla sporej części ludności jest przydatny w pracy, jednak aby z niego korzystać bezpiecznie, musimy zapobiec zagrożeniom płynącym z sieci. Uczniowie dyskutowali na temat zalet i wad Internetu w każdej dziedzinie działalności człowieka, począwszy od kwestii ekonomicznych poprzez relacje towarzysko-rozrywkowe.

Updated: 2017 April 19 — 13:08