TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

‘With languages you are at home anywhere.’
Edward De Waal

„Z językami, wszędzie jesteś w domu.”
Edward De Waal

We współczesnym świecie znajomość języków obcych jest wręcz niezbędna. Młodzież nie tylko chętnie uczy się języków obcych, ale też bierze udział w różnorodnych zajęciach lingwistycznych.
W dniach 25-29 kwietnia w Szkole Średniej w Zujunach odbył się Tydzień Języków Obcych.  W ramach tego tygodnia uczniowie różnych klas brali udział w nietradycyjnych zajęciach: projektach, konkursach, wystawach. Odbyła się także lekcja integrowana języka litewskiego i angielskiego „Robinson Crusoe’’. A zakończyli uczniowie tydzień przedstawieniem bajki o Czerwonym Kapturku. Bajka była pokazana w różnych językach.
Natomiast 28 kwietnia miał miejsce konkurs talentów ‘’Talent Show. We sing, act and play in English’’.
Młodzież uczestniczyła w kreatywnych konkursach-zabawach. Uczniowie mieli możliwość wykazać się zarówno znajomością języka angielskiego, jak też zdolnościami artystycznymi oraz błyskotliwością twórczego myślenia. Do konkursu przygotowywało się 5 szkół: Gimnazjum w Awiżeniach, Gimnazjum im. J. Obrembskiego w Mejszagole, Suderwska Szkoła Podstawowa im. M. Zdziechowskiego, Szkoła Podstawowa w Duksztach, Szkoła Średnia w Zujunach.
Na początku każda szkoła przedstawiła swoje zadanie domowe – występ artystyczny. Wszystkie występy były kreatywne, co wywarło niezapomniane wrażenia na widzach. Następne konkursy w formie zabawy były sprawdzianem wiedzy z języka angielskiego, gry aktorskiej i kreatywnego myślenia: kalambury, odgadywanie znanych osób na podstawie zadawanych pytań itd. Finałowe zadanie konkursu było najbardziej intrygującym. Każda drużyna wylosowała temat i 10 pomocniczych słów (np. Summer, School, Love), a także otrzymała różnorodne instrumenty muzyczne, za pomocą, których musiała stworzyć kompozycję artystyczną. Pomysłowość drużyn była zaskakująca! Powstały niepowtarzalne piosenki, scenki, rymowanki, „chant’y”.
Zwycięzcami konkursu talentów zostali uczniowie z Gimnazjum w Awiżeniach i Gimnazjum im. J.Obrembskiego w Mejszagole. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz podziękowania za najbardziej kreatywne występy od dyrektora Szkoły Średniej w Zujunach Marka Pszczołowskiego. Po konkursie młodzież była zaproszona na słodki poczęstunek, gdzie mogła podzielić się wrażeniami z imprezy.

Updated: 2016 May 26 — 16:09