EDUKACJA I ROZRYWKA

Wczesnym przedpołudniem, 14 października, uczniowie, którzy mają najlepsze wyniki w nauce, zamiast na lekcje wyruszyli na edukacyjną wycieczkę do dawnego dworu w Tuskulenach, w którym teraz znajduje się pomnik ofiar i miejsce pochówku osób straconych przez KGB w latach 1944-1947.

Z zainteresowaniem i w skupieniu uczestniczyli w zajęciu edukacyjnym oraz zwiedzili kaplicę- kolumbarium upamiętniającą ludzi zamordowanych w okresie okupacji sowieckiej, po wojnie. Miejsce te, upamiętniające tragiczne wydarzenia okresu powojennego na wszystkich zrobiło ogromne wrażenie.
Po zakończeniu części edukacyjnej uczniowie wraz z nauczucielkami udali sie do wileńskiego Muzeum Iluzji, w którym mieli okazje się rozerwać i odpocząć. Jes to niezwykłe muzeum: pomieszczenia odwrócone do góry nogami, złudzenia związane z rozmiarami i pokaz świateł LED.
Czas minął szybko i treściwie. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe informacje.
Dziękujemy organizatorom.

Updated: 2021 November 7 — 15:48