ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Tegoroczny rok szkolny rozpoczęliśmy od powitania pierwszoklasistów, którzy przybyli na podwórko gimnazjum odświętnie upiększonym busem szkolnym.

Uczniowie klasy II gimnazjalnej i klasy maturalnej po raz ostatni życzyli kolegom i koleżankom sukcesów, odwagi i powodzenia w nauce.

Oficjalne otwarcie roku szkolnego odbyło się na pięknie odnowionym podwórku szkolnym, gdzie wszystkich zebranych przywitali i życzyli owocnego roku szkolnego, wielu osiągnięć w nauce, i w życiu szkolnym, dyrektor gimnazjum Marek Pszczołowski, ksiądz Jarosław Spiridowicz oraz przybyła na święto koordynator projektu „Kokybės krepšelis“ pani Vida Kamenskienė. Uczniowie klasy IIG zaprezentowali wszystkim zebranym przygotowany program, a pierwszoklasiści cieszyli się z otrzymanych prezentów – tornistrów z przyborami szkolnymi, które ufundowała Polska Macierz Szkolna na Litwie.
Po uroczystym apelu społeczność gimnazjum wraz z klasą II G udała się na uroczyste wyświęcenie nowo ustawionego krzyża przy gmachu szkoły. Ksiądz Jarosław nie tylko wyświęcił krzyż, ale też pobłogosławił brać szkolną oraz rodziców.
W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, nauczycielom i uczniom życzymy powodzenia w nauce i pracy oraz aktywnego życia pozalekcyjnego!
IIG klasa dołącza się i życzy wszystkim na początek szkolnego roku – samych dziesiątek!

„Uczcie się, jak mawiacie, „w dechę”

I niech z was szkoła ma pociechę!”

Updated: 2021 September 12 — 12:34