ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA KLAS POCZĄTKOWYCH „MAGICZNA FIZYKA III“

W dniach 2, 16 i 21 maja w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia edukacyjne „Magiczna Fizyka III“, które przyszykowali i przeprowadzili uczniowie klas 8 i III G pod kierownictwem nauczycielki fizyki Aliny Makowskiej. Zajęcia miały na celu zaciekawić uczniów fizyką, rozwijać ich myślenie logiczne, wyobraźnię i uwagę. Podczas doświadczeń w formacie zabaw mali odkrywcy zrozumieli przyczyny, skutki i interakcje wielu rzeczy.
Uczniowie klas początkowych wraz ze starszymi przyjacielami wykonali zaskakujące eksperymenty, do których nie był potrzebny sprzęt laboratoryjny. Najbardziej widowiskowe były doświadczenia: ”Wulkan”, ”Lawa – lampa”, ”Elektryzacja papierowych motyli”, ”Magiczne bańki mydlane”.
Zajęcia edukacyjne „Magiczna Fizyka“ w gimnazjum odbyły się trzeci rok z rzędu. Stały się one tradycyjnymi i bardzo oczekiwanymi przez uczniów klas początkowych. Zajęcia te nie tylko popularyzują naukę fizyczną, ale także wzmacniają pozytywne relacje społeczne między uczniami klas początkowych i starszych.

Updated: 2018 May 25 — 23:08