JASEŁKA 2017

22 grudnia w Gimnazjum w Zujunach odbyły się tradycyjne Jasełka. Społeczność szkolna licznie uczestniczyła w święcie. Na święto do gimnazjum przybył wikariusz parafii pod wezwaniem św. Józefa ksiądz Andrzej Jasiński oraz były wieloletni dyrektor szkoły Otton Zdanowicz. Tradycyjne święto zostało przedstawione w sposób nietradycyjny-uczniowie 6 i 7 klasy w krótkich miniaturach przedstawili codzienne szykowanie się do świąt współczesnych ludzi, którzy zabiegani, mający tysiące spraw na głowie zapominają często jaki sens ze sobą niesie to święto. Zapominają o bliskich ludziach, zapominają co to jest miłosierdzie i miłość do bliźniego, do rodziny, a jednak ciągle mówią o świętach Bożego Narodzenia. Ale i w teraźniejszych czasach, gdy ludziom coraz częściej sprawy codzienne, przyziemne są ważniejsze niż sprawy duchowe, istnieje w ludzkich sercach ogień dobroci, szacunku i miłości do bliźniego.

Updated: 2018 January 25 — 15:07