PROJEKT MARIA SKŁODOWSKA-CURIE – 150

Obchodząc jubileusz słynnej polskiej fizyczki i chemiczki, dwukrotnej laureatki nagrody Nobla Marii Skłodowskiej-Curie w listopadzie, w klasach 7 – IVG był zrealizowany szkolny fizyczny projekt „Maria Skłodowska-Curie – 150“. W celu zapoznania uczniów z życiorysem M. Skłodowskiej-Curie i jej pracą naukową, został przedstawiony i omówiony francuski film dokumentalny „Realizacja”. Na początku zostało zmodelowane logo projektu „Maria Skłodowska-Curie – 150”. W trakcie realizacji projektu uczniowie 7 klasy wyraził swoje umiejętności twórcze w organizacji wystawy „Warszawa – śladami Marii Skłodowskiej-Curie”, uczniowie klas 8 i IV G wykazali się swoją erudycją podczas wiktoryny o M. Skłodowskiej-Curie, uczniowie klas IG, IIG, IIIG, GIV ułożyli krzyżówki w językach polskim, litewskim i angielskim na podstawie faktów z życiorysu M. Skłodowskiej-Curie. Uczniowie z różnych klas przygotowali ciekawe referaty i prezentacje. W trakcie projektu wyróżniono następujące osoby:

Edvin Daugerdas IVG – najlepsze logo projektu,

Edvin Mečkovskij IIIG – najlepsza prezentacja,

Ernest Stankevicius IIG – najlepsza krzyżówka w języku angielskim,

Evelina Maksimovič IG – najlepsza krzyżówka w języku polskim,

Elvinas Garkauskas IG – najlepsza krzyżówka w języku litewskim,

Violeta Bočarova kl. 7, Gabriela Blaževič kl. IG, Edvin Lipnevič IIG,  Rolandas Kiselius IIG – najlepsze referaty.

Patryk Butkiewicz kl. 8, Edvin Volodko IVG – zwyciężyli w wiktorynie.

Projekt „Maria Skłodowska-Curie – 150“ zapoznał uczniów z osobowością i działalnością naukową M. Skłodowskiej-Curie; przyczynił się do podniesienia kompetencji uczniów w zakresie technologii informatycznej poprzez opracowywanie prezentacji i referatów; pomógł rozwinąć umiejętności twórcze uczniów w zakresie przygotowania wystawy, krzyżówek, modelowania logo projektu; pomógł rozwinąć umiejętności występowania publicznego poprzez występy przed klasą; pomógł zintegrować fizykę z językami litewskim i angielskim podczas przygotowywania krzyżówek; pomógł rozwijać krytyczne myślenie analizując autobiografię M. Skłodowskiej-Curie i oglądając film dokumentalny o jej życiu i działalności naukowej; przyczynił się do popularyzacji fizyki.

Updated: 2017 December 13 — 19:04