INAUGURACJA

18 października był niezwykłym dniem dla społeczności naszej szkoły. Odbyła się, bowiem uroczysta inauguracja gimnazjum. Te znamienne wydarzenie poprzedziło kilka lat wytężonej pracy przygotowawczej. Nie było łatwo, ale wreszcie status gimnazjum stał się faktem dokonanym.
Na uroczystość przybyło wielu gości: Waldemar Tomaszewski, deputowany do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący AWPL – ZChR; Rita Tamašūnienė – posłanka na Sejm RL; Maria Rekść – mer Samorządu Rejonu Wileńskiego;
Lilia Andruszkiewicz – kierownik Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego;
Jarosław Subocz – gł. specjalista Wydziału Oświaty, kurator gimnazjum; Józef Kwiatkowski – prezes Stowarzyszenia „Macierz Szkolna“; Ričardas Doveika – proboszcz parafii św. Józefa w Zameczku, Andrzej Jasiński – wikariusz parafii św. Józefa w Zameczku; Elwira Lepiłowa – radna Samorządu Rejonu Wileńskiego;
Mirosław Gajewski – starosta Gminy Zujuny; Marian Kaczanowski – dyrektor Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego; dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i gimnazjów.
Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia i poświęcenia tablicy gimnazjum, później wszyscy uczestniczyli w Mszy Świętej. Po czym słowo mieli goście. W swych przemówieniach podkreślali, że status gimnazjum obliguje do jeszcze bardziej wydajnej pracy i życzyli, by była ona jak najbardziej owocna. Do życzeń goście dołączali także prezenty. Najlepsi nauczyciele zostali wyróżnieni przez L. Andruszkiewicz i J. Kwiatkowskiego listami dziękczynnymi. Uroczystość uwieńczył koncert przyszykowany przez uczniów.

Updated: 2017 October 27 — 20:38