LEKCJA NIETRADYCYJNA “TRADYCYJNA I ALTERNATYWNA ENERGETYKA”

4 października klasa IIG wraz z nauczycielką fizyki udała się do Muzeum Energetyki i Techniki, gdzie odbyła się nietradycyjna lekcja ”Tradycyjna i alternatywna energetyka”. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z zasadami eksploatacji elektrowni cieplnych, wodnych i jądrowych oraz pokazanie zalet i wad tych elektrowni. Uczniowie dowiedzieli się również o alternatywnej energetyce słonecznej i wiatrowej oraz o ich perspektywach, mieli okazję obserwować funkcjonowanie modeli elektrycznych.
Najciekawsza część lekcji odbyła się na dachu muzeum, gdzie znajdują się urządzenia energii słonecznej i wiatrowej. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu fizyki w interesującym, pełnym pożytecznej informacji, środowisku muzealnym.

Updated: 2017 October 23 — 0:00