LITEWSKI UNIWERSYTET EDUKOLOGICZNY OGŁASZA-ZAPRASZA

Wilno, dnia 1 czerwca 2017 r.

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy poinformować, że reorganizacja szkolnictwa wyższego (m.in. łączenie uczelni wyższych na Litwie) nie dotyczy kierunków studiów, dlatego na Litewskim Uniwersytecie Edukologicznym nadal będzie realizowany 4-letni program studiów bakalarskich filologia polska ze specjalizacją nauczycielską (kod programu 612X13010).
Koszty studiów płatnych w całości zostaną pokryte przez instytucje wspierające z Polski.
Od przyszłego roku akademickiego (2017/2018) planowane jest połączenie filologii polskiej z pedagogiką wczesnoszkolną (tj. nauczaniem początkowym). Osoby, które już w roku bieżącym dostaną się na studia polonistyczne na naszej uczelni, będą miały możliwość uzyskania potrójnej specjalności: stopnia bakałarza filologii polskiej, kwalifikacji nauczyciela języka polskiego, a także dodatkowej specjalności – nauczania początkowego.
Prosimy uprzejmie o przekazanie tej informacji uczniom klas maturalnych i zachęcenie ich do podjęcia studiów polonistycznych na naszej uczelni.
Chętnie odpowiemy na Państwa pytania związane z rekrutacją i programem studiów. Informacji udzielamy pod tel. +370 685 66282 lub +370 652 41849.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej