„MAGICZNA FIZYKA 2”

17 maja uczniowie klasy 8 oraz nauczycielka fizyki A. Makowska organizowali wesołe i ciekawe zajęcie edukacyjne dla klas początkowych „Magiczna Fizyka 2”. Uczniowie klas początkowych zostali długo pod wrażeniem prostych, ale nietradycyjnych fizycznych doświadczeń, eksperymentów i pokazów. Najbardziej się spodobały: lawa – lampa, wulkan i oddzielanie pieprzu od soli sposobem elektryzacji. Uczniowie klasy 8 włożyli wiele wysiłku i kreatywności w skonstruowanie akcesoriów i urządzeń na te zajęcie, które także sprawnie przeprowadzili. Uczniowie klas początkowych zrozumieli, że wiele zjawisk, które wyglądają jak prawdziwa magia, może wyjaśnić ścisła i obiektywna nauka – fizyka. Główny cel zajęcia – popularyzowanie fizyki – został osiągnięty!

Updated: 2017 May 31 — 9:42