SPOTKANIE Z TWÓRCAMI V MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU POETÓW POLSKIEGO RODOWODU 2017

6 kwietnia br. w murach naszego gimnazjum odbyło się spotkanie uczestników V Międzynarodowego Zlotu Poetów Polskiego Rodowodu. Przybyli do nas twórcy z różnych państw Europy, między innymi, Litwy, Polski, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji. Niniejsze spotkanie zostało zrealizowane za pośrednictwem prezesa-dyrektora Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. Stanisława Moniuszki pani Apolonii Skakowskiej. Goście zostali przywitani wstępem artystycznym, podczas którego gimnazjaliści za pomocą słowa mówionego i śpiewanego wyrazili treści ponadczasowe jakimi jest poezja i twórczość. Następnie uczestnicy „Zlotu…” zostali podzieleni na trzy grupy i wyruszyli na lekcje, gdzie ich z niecierpliwością czekali uczniowie 5-12 klas. Poeci opowiadali o sobie i swej twórczości, czytali i recytowali wiersze, śpiewali, a także odpowiadali na pytania młodzieży szkolnej.
Czas minął nieubłagalnie szybko, ale uczestnicy spotkania obiecali do nas wrócić za rok…

Patrz także: https://www.youtube.com/watch?v=KOdg-vBhVTI

Updated: 2017 April 13 — 21:33