TYDZIEŃ NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH

Matematykastennd20160314-18 marca w szkole odbył się „Tydzień Nauk Ścisłych i Przyrodniczych„. Nauczyciele wraz z uczniami 5-12 klas postanowili udowodnić, że nauki ścisłe są interesujące i potrzebne, na co dzień.

W poniedziałek odbyła się inauguracja tygodnia, wystawa prac uczniów 10 klasy „Fotografuję zjawiska fizyczne”, wiktoryna z fizyki dla uczniów 8 klasy.

Następnego dnia w korytarzu szkolnym mieliśmy wystawę plakatów matematycznych „Ciekawostki matematyczne” wykonanych przez uczniów 8-12 klas, uczniowie 6-10 klas oglądali film ”Ziemia-nasz dom”.

Kolejnego dnia odbyły się zajęcia edukacyjne ”Magiczna fizyka”, które dla uczniów 1-4 klas przeprowadzili uczniowie 9 klasy, wiktoryna  z fizyki dla uczniów 7 klasy, zabawy edukacyjne z fizyki dla uczniów 11-12 klas.

W czwartek tradycyjnie odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur 2016”, prezentacja prac uczniów 5-8 klas „Zawód moich marzeń”, nietradycyjna lekcja chemii i biologii dla uczniów 10 klasy ”Skutki zagrożenia cieplarnianego”.

Kulminacją tygodnia była piękna wystawa „Dzień Ziemi”.

Updated: 2016 May 26 — 11:37