Spotkanie opłatkowe

23 grudnia w naszym gimnazjum odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, przygotowane przez panie z muzyki i religii – Ritę Rutulienė i Krystynę Sakson.

Uczniowie opowiedzieli – jak wyglądały Święta w Polsce od najdawniejszych czasów, jak je obchodzono, przybliżyli wigilijne tradycje rodzinne. Kolędy w wykonaniu zespołu wokalnego uczniów klas początkowych „Biedroneczki” oraz zespołu dziewczęcego „Do-re-mi” pozwoliły społeczności szkolnej jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę nadchodzących Świąt. Szczególnie zachwyciła wszystkich kompozycja taneczna dziewcząt – aniołków.
W spotkaniu wzięli udział także proboszcz parafii św. Józefa w Zameczku Ričardas Doveika oraz wikary Aleksander Romanowski. Po wspólnej modlitwie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie nawzajem życzeń zdrowia, ciepła rodzinnego i pokoju.

Updated: 2023 January 3 — 21:50