Tydzień Kultury Polskiej w Gimnazjum w Zujunach

„…A w tej naszej ojczyźnie

wiatr piosenkę nam gwiżdże,szumią kłosy i brzozy, i sosny.

Lecz najmilszym w niej dźwiękiem

polska mowa brzmi pięknie,

słowa, które z tej ziemi wyrosły.

Od 7 listopada w naszym gimnazjum odbyło się wiele imprez w ramach Tygodnia Kultury Polskiej.

W nich aktywnie uczestniczyli wszyscy uczniowie, od przedszkolaków do uczniów klas gimnazjalnych. Działalność była skierowana na kształcenie językowe, dbanie o poprawność mowy, bezbłędne pisanie, kreatywność i twórcze podejście w rozwiązywaniu różnych kwestii językowych, czyli ogólnie mówiąc – pielęgnowanie języka ojczystego.

W piątek, 11 listopada uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Zujunach wzięli udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

Uwieńczeniem Tygodnia Kultury Polskiej był tradycyjny konkurs „Polskiej piosenki” pod kierownictwem nauczycielki muzyki, Rity Rutulienė.

Oto wyniki konkursu – I miejsce:

I kategoria wiekowa – klasa 3

II kategoria wiekowa – klasa 6

III kategoria wiekowa – klasa III G

Gratulujemy wszystkim pomysłowości oraz kreatywności w pielęgnowaniu polskich tradycji oraz polskiej mowy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się, aktywny  udział i osiągnięcia.

Updated: 2022 November 27 — 14:48