PROJEKT „PRISIJUNGUSI LIETUVA”

Drużyna klasy 4 „Płomyczek” z wychowawczynią oraz kierowniczką zujuńskiego działu Centralnej Biblioteki Publicznej Samorządu rej. wileńskiego Beatą Barsul wzięła udział w projekcie „Prisijungusi Lietuva”.

Od 8 do 12 lutego 391 drużyn uczniów klas 4 – 6 z całej Litwy wzięło udział w krajowym tygodniu bezpiecznego Internetu.

Uczniowie przez cały tydzień oglądali filmy edukacyjne o zasadach bezpiecznego zachowania się i zagrożeniach w sieci. Następnie brali udział w quizie składającym się z 10 pytań. Również były omawiane takie tematy jak gry online, które bardzo wciągają i pochłaniają nie tylko czas, ale są zagrożeniem podczas takich zabaw. Ważnym tematem było odpowiednie i bezpieczne dzielenie się informacją osobistą w Internecie. Uczniowie dowiedzieli się, że nie należy udostępniać osobistą informację oraz otrzymali wskazówki. Były omówione tematy znęcania się w sieci, oszustwa oraz inne zagrożenia.

Aby dzieci były bezpieczne w Internecie, ważna jest współpraca wszystkich, którzy korzystają z Internetu. Ważnym elementem jest edukacja i kształtowanie świadomości bezpiecznego korzystania z Internetu. Natomiast rodzice powinni dopomóc w tym dziecku, abym uniknąć niespodziewanych i niepotrzebnych zagrożeń.

Jesteśmy wdzięczni kierowniczce biblioteki w Zujunach p. Beacie Barsul za propozycję udziału w projekcie, za współpracę.

Updated: 2021 March 1 — 8:37