ŚWIĘTO POEZJI W ZUJUNACH

28 lutego odbył się szkolny etap konkursu poezji wśród uczniów klas początkowych w trzech kategoriach: kl. 0, kl. 1-2 i kl. 3-4.

Każdy uczestnik dobrał sobie pod kierownictwem pedagogów odpowiedni wiersz do swego wieku. Jury uważnie wysłuchało recytatorów, którzy starali się jak najlepiej, najciekawiej zaprezentować wybrane wiersze, które mówiły o czystym sercu, o miłości, o polskiej mowie, psotnikach i innych bohaterach. Wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach, którzy przedstawią nasze gimnazjum na etapie strefowym:
Grupa przygotowawcza: Gabriel Grochowski –Wincenty Faber „Czyste ręce”;
Klasy 1-2: Kamila Juchno – Dorota Gellner „Czekoladki dla sąsiadki”;
Klasy 3-4: Damjana Wójcik – Zbigniew Dmitroen „Kaprysia”.

Na zakończenie dyrektor gimnazjum Marek Pszczołowski oraz wicedyrektor Aurelia Bortkiewicz wręczyli laureatom dyplomy gratulacyjne, natomiast wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali podziękowanie.
Przewodnicząca komisji Katarzyna Oleszkiewicz podziękowała wszystkim uczestnikom za piękną recytację, a nauczycielom za dobre przygotowanie uczniów do konkursu.

Updated: 2020 March 7 — 23:16