ZAJĘCIE EDUKACYJNE ”NIE MA CUDÓW – JEST FIZYKA” DLA GOŚCI Z POLSKI

W gimnazjum w Zujunach odbył się II etap projektu współpracy szkół ”Rodzina polonijna”. W dniach 7-12 maja gościliśmy uczniów wraz z nauczycielkami z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.
Oprócz wielu ciekawych wydarzeń podczas wspólnie spędzonego tygodnia odbyło się także zajęcie edukacyjne ”Nie ma cudów – jest fizyka”, mające na celu zwiększenie zainteresowania uczniów fizyką. Wykorzystując zwykłe przedmioty z życia codziennego, podczas zajęcia młodzież rozwijała postawę badacza i dociekliwość naukową. Najbardziej widowiskowe były doświadczenia pod tytułami: ”Wulkan”, ”Lawa – lampa”, ”Wędrująca woda”, ”Długie bańki mydlane”. Interesującym było przekształcenie zwykłego jajka w jajko srebrne, stosując prawo całkowitego odbicia światła. Korzystając ze zjawiska elektryzacji uczniowie zrealizowali lot motyli papierowych w kierunku balonu. Goście zostali zaskoczeni tym, że można za pomocą rękawicy bawić się z bańkami mydlanymi tak, jak z piłeczkami. Uczniowie zdobyli umiejętność wydobycia dźwięków o różnej częstotliwości ze szklanek z wodą. Wielką frajdę sprawiło modelowanie piesków z balonów.
Atrakcyjność formy i treści zajęcia edukacyjnego ”Nie ma cudów –jest fizyka” została pozytywnie oceniona przez gości z Polski.

Updated: 2018 May 25 — 23:37