ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA ZWANY TEŻ DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI

kojiniudpl21 .03.2021 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.

Klasa 5-6kl z oddziału Ciechanowiszek obchodziła ten dzień 22 marca. Pod kierownictwem pań: Eweliny Jakubowicz, Renaty Piotrowskiej oraz pomocniczki Lili Markowskiej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności plastyczne oraz wyraziły swoją tolerancję wobec dzieci z zespołem Downa.

Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku , ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.
Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej. Wystarczą do tego kolorowe skarpetki .

Updated: 2021 April 5 — 1:15